czwartek, 24 lipca 2014

10 rad jak zaoszczędzić na kosmetykach. Część I

Nie zapytam czy warto oszczędzać na kosmetykach- to zbyt oczywiste. Tego typu zakupy potrafią całkiem nieźle załamać nasz budżet. Nie namawiam Was jednak do zbyt dużego ograniczenia wydatków na "poprawiacze urody i samopoczucia". Warto jednak wprowadzić do życia kilka prostych zasad, które sprawią, że kilka złotych zostanie nam w portfelu.

1. Rozcinaj opakowania! Opakowania w tubkach są wszędzie.To fajny sposób przechowywania różnych produktów do pielęgnacji i nie tylko. Zanim wyrzucisz do kosza jak Ci się wydaje puste opakowanie rozetnij je! Zdziwisz się ile produktu kryje się w środku. Dzięki temu Twój ulubiony peeling posłuży Ci na jeszcze kilka użyć.

2. Naucz się podstawowych informacji dotyczących składów produktów i poszukaj tańszych zamienników. Jest dużo świetnych tanich firm, które posiadają w swojej ofercie tańsze smaczki. Jako przykład polecam przeczytać post o płynach do higieny intymnej.


3. Projekt denko, czyli kupuj i otwieraj nowe opakowania dopiero jak zużyjesz stare. Wiem, że to trudne, ale daje duże efekty. Warto trenować.


 4. Kup olej kokosowy, zgadza się, wydasz na niego kasę, ale mnogość zastosowań tego produktu sprawi, że zaoszczędzisz na innych kosmetykach.

 5. Kusi Cię jakiś kosmetyk, który wydaje Ci się za drogi? Znajdź sposób na przetestowanie go przed zakupem. Jeśli okaże się nie być dla Ciebie nie kupisz go i zaoszczędzisz sporo złotówek. Po prostu zbieraj próbki.

6. Jeśli nie masz specyficznych problemów ze swoimi włosami znajdź w drogerii (np. Hebe) maskę do włosów o litrowej pojemności (np. Kallos ok. 11 zł). Trzymana krótko na włosach będzie świetną odżywką, dłużej- maską. Prawdziwe 2 w1...


7. ... właściwie 3w1. Maska świetnie zastępuje mi piankę do golenia.

8. Podczas kosmetycznych zakupów sprawdź ceny tego samego produktu w różnych pojemnościach. Prawda, że te większe opakowania wychodzą taniej?

9. Cena Twojego ulubionego tuszu do rzęs pozostawia wiele do życzenia? Poluj na promocje. Raz na jakiś czas przejrzyj gazetki reklamowe drogerii w Twoim mieście. Czasem dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Chociażby Rossmann dwa razy w roku robi wyprzedaż kolorówki -40 czy nawet -49%. Warto wtedy zrobić zapas.

10. Jak już przy promocjach jesteśmy... Warto pamiętać, że dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić, ale też sporo stracić. Przed każdą tego typu promocją planuj, zrób listę zakupów i trzymaj się niej! Pamiętaj, że nie potrzebujesz piątej z rzędu czerwonej pomadki.

 Ciąg dalszy nastąpi...

A jakie są Twoje złote rady związane z oszczędzaniem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedzenie bloga! Każda opinia jest dla mnie ważna, dlatego proszę zostaw po sobie ślad. Pozdrawiam, Paulajna.